Google Stadia, yeni bir özelliğini duyurdu!

Google, Stadia oyuncularının davet gereksinimi hissetmeden çok oyunculu üretimlere katılmasına imkan sağladı. Bu özellik şu an birden fazla konsol platformunda ve PC başlatıcısında mevcut. Şirketin bunu hizmete eklemesi yaklaşık iki yıl kadar sürdü. Bir takviye sayfası, özelliğin Far Cry 6 için açıldığını onayladı. Böylelikle artık arkadaşlarınız menülere girip davet göndermenize gerek kalmadan size katılabiliyor.

Şirket şu anlık özelliğin sadece makul oyunlarda kullanılabildiğini açıkladı. Seçenek hizmet içerisinde varsayılan olarak devre dışı geliyor. Tekrar de 9to5Google, bunun aktif olarak geldiğini gözlemledi. Davetsiz katılma şu anda Android için Stadia uygulamasında yer alıyor. Bunun yanı sıra iOS‘ta çalışan web sürümü aracılığıyla da erişim sağlanabiliyor.

Google Stadia kademeli olarak ilerliyor

Google, geçen ay Hello Engineer için 30 dakikalık oyun denemesi ekledi. Bu noktada şirket lansmanından beri Stadia’ya kademeli olarak yeni seçenekler getiriyor. Geçen ay ise AT&T, Stadia’nın teknolojisini kullanarak Batman: Arkham Knight oyununun tarayıcı sürümünü sundu.

Özellik Far Cry 6 için kullanımda

Google, Stadia bünyesine gelen özellik hakkında açıklamalarda bulundu. Şirket şunları söyledi:

“Far Cry 6 üzere çok oyunculu imaller, öteki oyuncuların sizden bir davet almadan direkt profilinizde oyununuza katılmanız müsaade veriyor. Sadece belli oyunlarda yer alan bu özellik, varsayılan olarak kapalı gelir.”

Özelliği aktifleştirme için birtakım yollar izlemeniz gerekiyor. Bunlar şu formda:

  • Aktifliğiniz kısmına girin.
  • Mevcut oyun ismi altındaki saklılık ayarlarına gidin.
  • Mevcut oyununuza katılın seçeneğini faal edin.
  • Tüm oyuncular ya da arkadaşları seçin.

Google Stadia piyasa çıktığında vadettiği özelliklerden birden fazla yoktu. Yeniden de bunlar vakitle platform bünyesine dahil oldu. Şu anda hala öteki benzeri platformlara kıyasla temel pek çok eksiği var. Platformun bu eksikleri yavaşça giderdiğini ortaya koyduğu yeniliklerden açıkça görüyoruz.

Sizler Google Stadia platformu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog