Forza Horizon 5, Microsoft tarihinde bir rekora imza attı!

PlayGround Games ve Microsoft iş birliği ile geliştirilen ve oyun dünyasının en esaslı yarış oyunu serilerinden Forza, yeni oyunuyla kırılması güç bir rekora imza atmayı başardı. Geçtiğimiz hafta içerisinde piyasaya çıkan Forza Horizon 5, daha çıkışının üzerinden çok kısa bir mühlet geçmişken Microsoft Game Studios tarihine ismini yazdırdı.

Horizon 5, tam 4.5 milyon oyuncuyu aştı

Forza Horizon serisinin 5. oyunu, PlayGround Games ve Microsoft tarafından, oyunu Premium sürümü üzerinden satın alanlara 4 gün evvelce sunulmuştu.

9 Kasım tarihinde herkes için piyasaya sürülen ve Xbox Game Pass üyelerine fiyatsız olarak sunulan oyun, daha herkese açılmadan tam 1 milyon oyuncuyu aşmıştı. Özetle, yalnızca 4 gün daha beklemiş olsa oyunu büsbütün fiyatsız olarak oynayabilecek olan 1 milyon kişi, oyuna fiyat ödemeyi tercih etmiş ve seriye olan ilgisini göstermişti.

Microsoft’un Xbox departmanı işvereni Phil Spencer, bugün resmi toplumsal medya hesabınan yaptığı açıklamayla ilginin artarak çoğaldığını doğruladı. Spencer, oyunun daha piyasaya sürüldüğü ve Game Pass abonelerine sunulduğu birinci gün olan 9 Kasım 2021 tarihinde 4.5 milyon oyuncuya ulaştığını belirtti.

Bu sayı, Microsoft Game Studio tarihinde birinci haftadan dahi geçilememiş bir oyuncu sayısına eşit durumda. Özetle Forza Horizon 5, stüdyonun hiçbir oyununun bir haftada yapamadığını birinci günden başardı.

İşte Spencer’ın mevzuyla ilgili yaptığı açıklama:

“Senelerdir Xbox’a daha fazla oyuncuya erişebilmek için yatırım yapıyoruz. PC, bulut ve konsolda Forza Horizon 5 oyuncularının toplam 4.5+ milyona ulaşmasıyla bu kelamımızı tuttuğumuzu görüyoruz. Tarihin en güzel çıkış yapan Xbox Game Pass oyunu olan FH5, en yakın rakibi olan FH4’ü üçe katladı! Oyunculara teşekkür eder, PlayGround Games’i de kutlarız.”

Phil Spencer

Pekala sizler Horizon 5 hakkında neler düşünüyorsunuz? Oyunu deneme fırsatı buldunuz mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog