Fortnite, Travis Scott’ı bünyesinden kaldırıyor!

Fortnite, Travis Scott‘ı yavaş yavaş kaldırıyor. Geçtiğimiz günlerde konser sırasında yaşanan felaket ile tenkit oklarının üzerine çevrildiği ünlü rapçi, sevilen oyunda olmayabilir. Çünkü geçtiğimiz günlerde Epic Games cephesinden yapılan duyuru savları kuvvetlendirdi.

Belirli başlı eserleri mağazadan kaldıran Fortnite, ünlü müzikçiye özel oyuna eklenen bir ifadeyi de sildi. Tam olarak nedeni açıklanmasa da, konser sırasında yaşanan üzücü olayın çabucak akabinde bu türlü bir adımın gelmesi manidar karşılandı.

Fortnite, Travis Scott ile alakalı her şeyi kaldıracak mı?

Birinci olarak mağazasındaki günlük eserlerin satışa çıktığı sekmeyi kapatan Fortnite, bu hizmeti bir müddet vermeyeceklerini açıkladı. Travis Scott için çıkarılan tabirin ismi geçmese de, ünlü müzikçi için çıkan bir eserin sessizce silinmesi dikkatlerden kaçmadı.

Bilhassa sevilen oyun ile içli dışlı olan Travis Scott‘ın eserlerinin kaldırılması, hayranlarını üzdü. Fortnite‘ın gerçekleştirdiği birinci konserin bir numaralı konuğu olan başarılı müzikçi, daha sonraları da işbirliğini sürdürmüştü. Oyuna karakteri eklenen ve belirli başlı tabirlerle oyuncuları şaşırtan Scott, bilhassa son olaydan sonra 1 numaralı gündem unsuru haline geldi.

5 Kasım tarihinde şahsen kendi düzenlediği Astroworld etkinliğinde sahne alan Travis Scott, konseri devam ettirememişti. Çıkan arbedede 8 kişi hayatını kaybederken, birçok kişinin de yaralandığı ortaya çıktı. Ambulansı görünce konseri iptal eden Travis Scott ise, tenkitlerin odak noktasında yer aldı.

Birtakım bölümler ünlü rapçinin, seyircileri kışkırttığını ve arbedenin bu nedenle çıktığını belirtiyor. Tazminat davalarının üst üste açıldığı Travis Scott cephesi ise, aktifliği eksiksiz iptal ederken epey üzgün olduklarını belirttiler. Bilhassa yaşanan arbedeyi görmediği için suçlanan müzikçi, konserine 30 dakika daha devam ettiği için de eleştiriliyor. Bu gelişmeler karşısında Epic Games‘in de sessiz sedasız silme atakları yaparak, olaylara dahil olmak istemediği tez ediliyor. Bakalım Fortnite, günlük mağazasını geri getirdiğinde Travis Scott‘a yer verecek mi, bekleyip göreceğiz.

Sizler Fortnite cephesinden gelen hamleyi nasıl yorumluyorsunuz? Sizce Epic Games ünlü müzikçiyi bünyesinden çıkarmakta haklı mı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog