Facebook, yeni güvenlik özelliklerini Türkiye’de kullanıma sundu!

Meta, devam eden güvenlik iyileştirmelerinin bir kesimi olarak iki yeni özelliğini Türkiye‘de kullanıma sundu. Bu noktada Facebook uygulamasında kullanıma sunulacak özelliklerden birincisi Facebook Muhafazası Özelliği oldu. Bu seçenek, berbat niyetli bireyler tarafından amaç alınma riski yüksek olan insan hakları savunucuları, gazeteciler ve hükümet yetkilileri üzere bireyler için tasarlanmış bir program olarak öne çıktı.

Facebook Profil Kilitleme, gelen ikinci özellik oldu. Bu da arkadaşınız olmayan şahısların paylaşılan içerikleri kısıtlı olarak görmesinde işe yarıyor.

Facebook Muhafazası özelliği nedir?

Meta, adaylar ve seçilmiş yetkililer üzere bariz bireylerin kampanyalarının toplumsal medya platformlarında makûs niyetli bireyler tarafından gaye alınabileceğinin farkında olduklarını belirtiyor. Bu bağlamda birinci olarak 2018 yılında sunduğu Facebook Müdafaası özelliğini bu yılın sonuna kadar Türkiye‘nin de içinde bulunduğu 50 ülkede daha kullanıma sunuyor.

Facebook Müdafaası‘na uygun olabilecek hesaplar, program hakkında bilgi edinmek ve kaydolmak için kullanıcılar hesaplarında çeşitli hatırlatıcılarla karşılaşacak. Bu kapsamda programa kaydolan hesaplar için iki faktörlü kimlik doğrulaması uygulaması mecburî olacak.

Facebook Profil Kilitleme nedir?

Uygulamaya özel olarak Profil Kilitleme ismiyle bir özellik daha sunuldu. Bu seçenek, arkadaşınız olmayan şahısların içeriklerinizi hudutlu bir formda görebilmesine imkan sağlıyor. Bu özellik faal hale getirildiğinde profil ve etiket onayı etkinleşirken profil fotoğrafınız, kapak fotoğrafınız, paylaştığınız gönderiler, fotoğraflar ve öyküler yalnızca arkadaşlarınız tarafından görünebilecek. Bu noktada aşağıda yer alan adımları izleyerek Profil Kilitleme özelliğini faal hale getirebilirsiniz.

Facebook Profil Kilitleme nasıl açılır?

  • İsminizin altındaki *** simgesine tıklayın.
  • Profili Kilitle’ye basın.
  • Profilini Kilitle’ye tıklayın.
  • Evvelki sayfaya dönmek için Tamam’a tıklayın.

Sizler Facebook‘un getirdiği yeni güvenlik özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog