Epic Games, ünlü oyun şirketini satın aldı!

Fortnite’ın ve Unreal Engine’in imalcisi Epic Games, piyasadaki büyüme serüvenini sürdürüyor. Yeni oyun istemcisi aracılığıyla her ay oyunculara yeni üretimler sunan şirket, artık de piyasanın ünlü oyun yapımcılarından birini bünyesine katmayı başardı. İşte detaylar…

Epic Games, Harmonix Systems’i satın aldı

GamesBeat cephesinden gelen sağlam bir bilgiye nazaran Epic Games, bilhassa Rock Band serisinin imalcisi olarak bilinen Harmonix Systems‘ı satın aldı. Her ne kadar bu muahedenin cepheleri muahedeyi şimdi onaylamamış olsa da iki firmanın 1 milyar dolarlık bir fiyat üzerinde muahedeye vardığı belirtiliyor.

Boston merkezli oyun şirketi Harmonix, her ne kadar Rock Band ve Guitar Hero ile biliniyor olsa da müzik tabanlı birçok oyunun da yapımcılığını üstlenmiş bir firma… 1995 yılında Alex Rigopulos ve Eran Egozy tarafından kurulan Harmonix, birinci imtihanını Sony PlayStation’ın kendilerine yaptığı 2 milyon dolarlık yatırım sonrasında verdi.

Sony ile yaptıkları birliktelik sonrasında tam 5 yılda Frequencey ve Karaoke Revolution da dahil olmak üzere 6 farklı oyun geliştiren firma, daha sonrasında Xbox, Xbox 360 ve GameCube üzere platformlar için de farklı müzik / ritm oyunlarını piyasaya sürdü.

Son olarak 2020 yılında PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch için FUSER isimli DJ’lik yapma oyununu piyasaya süren Harmonix’in bir müddettir yeni Rock Band ve Guitar Hero oyunları üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Her ne kadar artan lisans fiyatlarından sonra müzik oyunlarının piyasada seyrekleşmesi kelam mevzusuysa da Epic Games’in satın alması sonrasında Harmonix‘ten gelen yepisyeni lisanslı müzik oyunlarıyla karşı karşıya kalabiliriz.

Pekala sizler Epic Games’in Harmonix atılımı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog