Elon Musk ismini değiştirdi, Lorde Edge patladı!

Milyarder Elon Musk, Twitter hesabındaki ismini değiştirerek takipçilerini şaşkına çevirdi. Apansız görünen ismini ‘Lorde Edge’, pozisyonunu ise Tröllheim yaptı. Tesla CEO’su 6 Kasım’da şirketteki paylarının yüzde 10’unu satma fikrini takipçilerine danışmış ve çoğunluk onaylarsa satış yapacağını söylemişti. Kelam konusu isim değişikliğinin, bununla alakası olup olmadığı bilinmiyor. Lakin Elon Musk’ın bu hareketi, tıpkı isimdeki Lorde Edge Token’ına bir oldukça yaradı.

Lorde Edge pahası yüzde 380 arttı

24 saatlik süreç hacmi an itibariyle 30.621.718 dolar düzeyine çıkan Lorde Edge (EDGELON), 0.00001722 dolar fiyattan süreç görüyor. Son 24 saat içerisinde en düşük 0.000002724 doları gören EDGELON, CoinMarketCep’in datalarına nazaran en fazla 0.00001798 dolara çıktı.

Pekala Elon Musk neden durup dururken Twitter’daki ismini Lorde Edge yaptı? Kendisinden bu bahiste şimdi bir açıklama gelmiş değil. Lakin toplumsal medya birtakım teoriler ile çalkalanıyor. Kripto para ünitesi Dogecoin’in yaratıcılarından Shibetoshi Nakamoto, isim değişikliğini “Elder Doge” (Yaşlı Doge) sözüne atıfta bulunmak maksadıyla yapılan bir anagram olarak yorumladı.

Anagram; bir sözcüğün yahut sözcük kümesinin harflerinin yerlerinin değiştirilerek öbür bir söz meydana getirilmesi manasına geliyor. Nakamoto, Elon Musk’ın aslında ‘Elder Doge’ sözcüğünü kast etmek gayesiyle bu sözdeki harflerden türeterek Lorde Edge ismini oluşturduğunu tez ediyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog