Cyberpunk 2077 için CD Projekt’ten bir makûs haber daha!

7 yıllık geliştirme süreci, ön siparişlerde adeta patlama yapması, piyasaya fırtınalı çıkışı ve sonrasında olanlar… Cyberpunk 2077, güzeliyle kötüsüyle son yılların en çok konuşulan oyunlarından biri oldu. CD Projekt RED’in oyuncular gözündeki prestijini sarsan üretimden bir berbat haber daha geldi.

Cyberpunk 2077, bir müddet daha Game Pass’te yok

Sony PlayStation tarihinin, kusurları ve adeta oynanamaz durumda olması sebebiyle satıştan çekilen birinci ve tek oyunu olan Cyberpunk 2077’nin yeni kuşak güncellemesi gelecek yıl gelecek. Daha evvel 2021’in sonuna gerçek geleceği açıklanan devasa güncelleme, hem oyuna yeni jenerasyon kaplamalar ve görsellik getirecek hem de oyundaki kusurların tamamına yakınını giderecek.

Geçtiğimiz günlerde CD Projekt RED tarafından büyük çaplı bu güncellemenein 2022’in birinci çeyreğine sarktığı açıklanmıştı. Polanya menşeli firma, artık de oyunun Xbox Game Pass ve gibisi abonelik hizmetlerine gelmesi için daha çok erken olduğunu söyledi.

CD Projekt Red Lideri Adam Kicinski’ye Cyberpunk 2077’nin Game Pass gibisi abonelik sistemlerine eklenip eklenmeyeceği soruldu. Kicinski, her türlü iş fırsatına açık olduklarını, buna rağmen bu çeşit abonelik modellerine geçiş için eserin piyasa ömrüne bakılarak yanlışsız bir vakit seçilmesi gerektiğini belirtti.

VGC merkezli gelen habere nazaran Cyberpunk 2077’nin de tıpkı The Witcher 3: Wild Hunt üzere kısıtlı bir mühlet uzunluğunda Game Pass ve PlayStation Now için sunulacağı, lakin bunun kısa vadede gerçekleşmesi üzere bir plan olmadığı belirtildi. Kicinski, bu tıp bir kararı vermek için hem getirisinin hem de götürüsünün uzun uzun tartılması gerektiğini, fakat bunu düşünmek için bile şu an için çok erken olduğunu kelamlarına ekledi.

Pekala sizler oyunun Xbox Game Pass yahut PlayStation Now’a gelmeyecek olması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog