COVID-19 aşılama çalışmaları GTA 5’e de sıçradı!

2019 yılının sonlarına gerçek hayatımıza giren, dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine yol açan COVID-19 pandemisi tesirini tüm süratiyle sürdürüyor. Her ne kadar aşılama çalışmalarında belli bir yol katedilmiş olsa da, gün geçtikçe ortaya çıkan yeni varyantlar virüsün hala insan sıhhati için büyük bir tehdit olduğunu gözler önüne seriyor.

Natürel aşı olup olmamak büsbütün insanların kendi kararı. Lakin günümüzde pandeminin sonlandırılabilmesi için devletler tarafından aşılamaya teşvik maksatlı birçok atılım yapılıyor. Hatta birtakım durumlarda bilhassa genç kitlenin ziyadesiyle etkin olduğu sanal dünya ve görüntü oyunları bile tercih ediliyor. Kısa mühlet evvel bunlara bir yenisi eklendi.

GTA 5, artık de COVID-19 aşı merkezlerine mesken sahipliği yapıyor

Bilindiği üzere GTA 5, sürükleyici öyküsünün yanı sıra online tarafında devasa bir oyuncu kitlesine sahip. Bilhassa bünyesinde barındırdığı roleplay sunucuları ile adeta oyunun içerisinde gerçek hayat yaşıyormuş üzere bir tecrübe sunuyor. Durum bu türlü olunca aşılamaya teşvik hedefli tercih edilebilecek en uygun oyunlardan biri elbet GTA 5.

Bu noktada BioNTech ile yaptığı iş birliği sonucu COVID-19 aşısını geliştiren Pfizer, Brezilya’da dikkat çeken bir kampanyanın kesimi olarak Latin Amerika’nın en büyük sunucularından Cidade Alta ile muahede sağladı. Bu noktada kelam konusu sunucuya aşı merkezleri eklendi ve çeşitli misyonlar kapsamında karakterlere COVID-19 aşıları yapılmaya başlandı.

View this post on Instagram

A post shared by GABY (@gabyfofao)

Aşılarını olan karakterlere kola yapıştırılabilen özel bir etiket verilirken, oyunculardan kampanyanın daha fazla şahsa ulaşması için oyun içinden aldıkları ekran manzaralarını #InGameVaccine hashtagi ile toplumsal medya platformlarından paylaşması isteniyor.

View this post on Instagram

A post shared by Henrique Brinkmann (@diddybr)

Pfizer ile Cidade Alta tarafından düzenlenen bu kampanyanın kısa müddet içinde tüm dünyada büyük ilgi gördüğünü belirtelim. Öte yandan günlük altı milyondan fazla etkileşim alan sunucu üzerinden hayata geçirilen bu projenin Brezilya’da yüzde 60,4 olan aşılama oranlarına nasıl bir yansıması olacak merak konusu.

View this post on Instagram

A post shared by Niny (@niny.rp)

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Pfizer ile Cidade Alta’nın aşıya teşvik hedefiyle yaptığı bu atak gayesine ulaşabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog