CD Projekt Red’den tuhaf Cyberpunk 2077 açıklaması!

The Witcher serisinin imalcisi olarak da bilinen ve oyun dünyasının en sevilen yayıncılarından olan CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 piyasaya çıktıktan sonra tüm dünyada reaksiyon toplamıştı.

Verilen kelamların neredeyse hiçbirinin tutulmaması, oyunun yanlışlarla ve adeta oynanamaz halde piyasaya çıkmış olması sonrası durumu bir türlü toparlayamayan Polonya menşeli üretimci, oyuna dair epey enteresan bir açıklama yaptı.

CD Projekt, Cyberpunk 2077 konusunda hala ümitli

Oyuncu dostu yaklaşımları, ülkelere özel fiyatlandırmaları ve kaliteli oyunlarıyla oyuncuların gönlünde taht kuran CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin piyasaya çıkması ile adeta tepetaklak oldu. PlayStation tarihinde mağazadan Sony tarafından çekilen birinci oyun olma unvanına erişen Cyberpunk 2077 ile ilgili imalcisi hala ümitli…

Görüntü Games Chronicle’a konuşan oyunun baş imalcisi Adam Kiciński, Cyberpunk 2077’nin yakın gelecekte yeterli bir oyun olarak anılacağını tez etti. Oyunun çıkıştaki sıkıntılarının gelecekte umursanmayacağını belirten üretimci, gelen güncelleme ve kusur düzeltmeleri sonrasında son periyottaki uygun oyunlardan biri olarak gösterileceğini söyledi.

CD Projekt Red’in CEO’su Cyberpunk 2077’nin üstesinden gelmesinin sahiden güç bir proje olduğunu bildiğini lakin her ne kadar işler istedikleri üzere gitmese de ortaya çıkan Cyberpunk 2077 evreniyle hakikaten gurur duyduğunu belirtti. Geçen ay ertelenen ve 2022’nin başında yayınlanacak olan yeni nesil güncellemesini ortaya çıkartmak da grup için pek kolay olmamış fakat Kiciński, geleceğe dair büyük bir ümide sahip.

Cyberpunk 2077’de Hakikat Gitmeyen Neydi?

2020’nin aralık ayında yayınlanan oyun, Steam’in ön satış rekorunu kırmıştı. Lakin indirdikten sonra oyun oynamaya başlayan hayranlar, büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Oyunun kent yapısından tutun, otomobillerin mekaniklerine kadar tonlarca yanılgı bulunuyordu ve bununla birlikte NPC’lerdeki çeşitli bug’lar internette çeşitli meme’lere mevzu oldu. Bu olaylardan sonra birçok insan Cyberpunk 2077’yi iade etme ya da toplumsal medyada yerden yere vurma yoluna gitti.

Oyunun çıkmasıyla birlikte oyuna birçok güncelleme geldi. Son güncelleme ise bu Austos ayında oyuncularla buluştu. Sıradaki 2022 güncellemesiyle oyunun sahiden beklenilen ve hayal edilen performansa erişip erişmeyeceğini daima birlikte izleyip göreceğiz.

Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

SDN Yorumları 0 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Δ

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog