CD Projekt, Cyberpunk 2077 konusunda yeniden kelamında duramadı!

Daha evvel üç defa ertelenen ve piyasaya yanlışlarla dolu bir biçimde çıkan Cyberpunk 2077 cephesinde işler hala yolunda gitmiyor. Şimdi oyundaki önemli sorunları gidermeyi başaramayan CD Projekt RED, oyuna getireceği güncellemeleri bir kere daha ertelediğini açıkladı.

Cyberpunk 2077 bir türlü beklenen düzeye gelemiyor

The Witcher serisinin de imalcisi olan CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin piyasaya çıktığı güne kadar oyun dünyasının en çok güvenilen firmalarından biriydi.

Oyuncu dostu yaklaşımları, ülkelere özel fiyatlandırmaları ve kaliteli oyunlarıyla oyuncuların gönlünde taht kuran firma son aylarda adeta tabanı görmüş durumda. Cyberpunk 2077’nin kusurlarla dolu yapısı ve verilen kelamların tutulamaması sonrası önemli reaksiyon çeken şirket, artık de yeni bir erteleme haberiyle gündemde.

Cyberpunk 2077 piyasaya çıktıktan sonra oyunculardan gelen şiddetli yansılar sonrası, firma bir yol haritası yayınlamış ve gelecek olan içeriklerle ilgili oyunculara çeşitli kelamlar vermişti.

Bu haritada, 2021’in birinci çeyreğinde yeni kuşak güncellemesinin geleceğinin de kelamı verilmişti. PS5 ve Xbox Series X|S oyuncuları için planlanan bu güncellemenin akabinde, artık de oyundaki bir çok yanılgıyı düzeltecek olan ve fiyatsız bir ek öykü sunacak olan kapsamlı DLC’nin erteleme haberi geldi.

Cyberpunk 2077 için yayınlanan eski ve yeni yol haritaları…

Hususla ilgili toplumsal medya ve web sitesi aracılığıyla rastgele bir açıklama yapmayan şirket, daha evvel yayınladığı yol haritasını güncelleyerek oyunculara dolaylı yoldan haber vermiş oldu.

Gelen yeni yol haritasına nazaran, 2021’nin sonuna kadar yalnızca üç küçük kusur düzeltme yaması gelecek. Yeni kuşak güncellemesi, kapsamlı yanılgı düzeltme ve içerik paketi üzere tüm değerli planlar 2022’nin birinci çeyreğine ertelenmiş durumda. Bununla birlikte, yeniden bu yıl içerisinde yayınlanması beklenen The Witcher 3: Wild Hunt‘ın yeni nesil güncellemesi de gelecek yıla ertelendi.

Pekala sizler yaşanan bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce CD Projekt verdiği kelamları bu kere tutabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog