Bir YouTuber, istediği modu tasarlayana 10 bin dolar ödül verecek!

Twitch’te yayın yapan ve birebir vakitte bir YouTuber olan PointCrow isimli yayıncı, toplumsal medya hesabı aracılığı ile yaptığı bir açıklama ile 10 bin dolar ödüllü bir mod müsabakası başlattı. PointCrow, istediği modun yapıldığı taktirde PayPal aracılığı ile ödül sahibine parayı anında ileteceğini açıkladı.

YouTuber, ödül için gereken kuralları açıkladı

Bilhassa Zelda: Breath of Wild üzerine yaptığı yayın ve YouTube görüntüleriyle bilinen PointCrow, Zelda’nın son oyunuyla ilgili bir yarış başlattı. Daha evvel birçok modu kanalında deneyen, Breath of Wild ile ilgili kendi de modlar tasarlamış olan ve üretimi yüzlerce saat oynayıp en kısa müddette bitirmeye çalışan yayıncı, artık de oyunu çok oyunculu bir halde denemek istiyor.

PointCrow, Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklama ile Breath of The Wild için çok oyunculu bir mod geliştiren rastgele bir mod imalcisi aradığını belirtti. Ünlü yayıncı, modun geliştirilmesi sonrasında 10 bin dolarlık bir ödül vereceğini ve tıpkı modun öteki oyuncular için de fiyatsız olarak sunulmasını kural koştuğunu açıkladı.

İşte 10 bin dolarlık ödül için gereken kaideler:

 1. Mod 4 kişilik oyuncu dayanağına sahip olmalı.
 2. Oyuncular ortasında çarpışma mekaniği olmak zorunda değil. Fakat etraftaki değişimler başka oyuncular tarafından da görülmeli.
 3. Haritada rastgele bir yere bir arada gitme konusunda kısıtlama olmamalı.
 4. Envanterler ortak olmamalı. Örneğin bir oyuncu bir çubuğu eline alırsa, öteki kişinin envanterinden o çubuk kaybolmalı.
 5. Çok oyunculu mod oyunun birinci haritalarından başlamamalı.
 6. P2P sunucu kullanılmamalı.
 7. PointCrow, yapılan modla 1 yahut 2 hafta YouTube ve Twitch üzerinden yayın yapacak. Mod imalcisi buna müsaade vermeli.
 8. Mod ödeme sonrası yalnızca yayıncı için değil tüm oyuncular için fiyatsız olarak yayınlanmalı.
 9. Yapılacak olan mod Breath of the Wild’ın devam oyunu duyurulmadan en az iki ay evvel bitmiş olmalı.
 10. Mod fonskiyonel olmalı ve en az 28 FPS ekran tazeleme oranında çalışmalı.
 11. Çok oyunculu modun Switch’te çalışması üzere bir kural yok. CEMU ile PC’de oynayabilmek kâfi.

Pekala sizler PointCrow isimli yayıncının verdiği bu 10 bin dolarlık ödül hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bir mod imalcisi bu mükafatı kazanabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog