Bir devir sona eriyor: Harry Potter oyunu için üzücü son!

Harry Potter: Wizards Unite, Niantic ve WB Games tarafından geliştirilerek 2019 yılında piyasaya sürüldü. J. K. Rowling tarafından yaratılan büyücüler dünyasının bir kesimi olan Harry Potter sinemalarının bir uyarlaması olarak karşımıza çıkan oyun, Pokemon Go‘nun yaşadığı popülerlikten sonra, arttırılmış gerçeklik pazarına özel yapıldı. Ancak rakipleri kadar başarılı olamayan imal için son gün açıklandı.

Harry Potter: Wizards Unite için sunulan takviye sona eriyor!

Niantic kamuoyuna yapmış olduğu açıklamada Harry Potter: Wizards Unite için sunulan takviyenin yakın vakitte sona ereceğini söyledi. Akabinde şirket bugünkü duyurusunda, 31 Ocak 2022‘de AR oyununu kapatacağını açıkladı.

Şirket, oyunu 6 Aralık‘ta App Store, Google Play ve Galaxy Store’dan kaldırmayı planlıyor. Birebir gün, tüm uygulama içi satın alımları da mağazalardan ve üretimin içerisinden kaldıracak. Beklenen kadar çok oyuncu sayısına ve gelire ulaşamamış olsa da faal bir formda kullanıcısı olan bireyler bu duruma bir epey üzüldü.

Şirket, oyun üzerinde aldığı çalışmayı bırakma kararı hakkında şu açıklamayı yaptı:

Harry Potter: Wizards Unite ile hedefimiz, milyonlarca oyuncuyu dışarı çıkartıp, mahallelerini keşfederken büyücülük dünyasının ruhunu hayata geçirmekti. Bunu sizlerle birlikte başardık. Yakında tamamlanacak olan iki yıllık bir anlatı kıssasını de kullanıcılarımızla paylaşacağız.

Harry Potter: Wizards Unite, Niantic‘in son iki ay içerisinde sonlandırmaya karar verdiği ikinci imal oldu. Bu oyun, Eylül ayında birkaç seçkin pazarın dışında yaygın olarak bulunmuyorken bile şirket, Catan: World Explorers‘ın geliştirilmesini durdurduğunu açıklamıştı. Üretimci stüdyo o günlerde de tıpkı artık olduğu üzere, geçmiş tecrübelerinden öğrendiklerini gelecekteki projelere uygulayacağını söylüyordu.

Yapılan bu son açıklamalar muhtemelen, yakın vakitte Singapur ve Avustralya‘da piyasaya sürülen Pikmin Bloom‘un yanı sıra yaklaşmakta olan Transformers: Heavy Metal‘i de kapsıyor. Şirket toplamda dokuz oyun ve uygulama üzerinde çalıştığını ve bunların kimilerinin önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceğini söyledi.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Arttırılmış gerçeklik yada sanal gerçeklik dünyalarında oyun oynamayı seviyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog