BigBossLayf, Twitch skandalıyla ilgili 9 isimle yollarını ayırdı

Twitch geçtiğimiz yıllarda yayıncılara karşı uygulamaya koyduğu kısıtlamalarla sık sık gündeme geldi. Platformun katı olan siyasetleri kimi vakitlerde yayıncıları öteki platformlara itmişti. Son olarak platform para aklama olayları ile karşı karşıya geldi. Türk Twitch yayıncıları TemizTwitch etiketi ile Twitter’da gündem yaratmaya başladı.

BigBossLayf, hareketlerinde beklenmedik durumlar tespit ettikleri şahıslarla görüştüklerini açıkladı. Yapılan görüşmelerde şahısların kuşkuya sebebiyet vermeleri ve aksini ispat edemedikleri gerekçesiyle kontratlarını tek taraflı feshettiklerini duyurdu.

Twitch skandalında yeni gelişmeler yaşanıyor

Geçen ay Twitch’in hacklenmesiyle ortaya çıkan tehlikeli datalardan birisi de yayıncıların karları oldu. Bu raporda platformda anlık izlenmesi 100’ü geçmeyen yayınların binlerce dolar kazandığı fark edildi. Yayıncıların ve izleyicilerin argümanına nazaran Twitch, haksız çıkara karşı gerekeni yapmıyor ve bu durum işini emek vererek yapanları mağdur ediyor.

Birçok yayıncı yaşanan bu durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Son olarak ise BigBossLayf bu kriz ile ilgili olarak açıklama yaptı.

İşte BigBossLayf’ın yapmış olduğu açıklama:

Öncelikle bilmenizi isteriz ki haksız yarar elde etmeyen insanların ziyan görmemesi ismine, sessizlik ile yalnızca yetkili mercilerle yürüttüğümüz sürecin cadı avına dönüşmesinden büyük keder duyuyoruz.

Bizden açıklama bekleyen tüm kamuoyuna hatırlatmak isteriz ki biz adalet ismine konuşabilecek, bir kişi hakkında hatalı ya da hatasız kararı verebilecek bir mercii değiliz. Bit gelirlerinde beklenmedik hareketler tespit ettiğimiz bünyemizdeki isimler ile görüştük, görüşmeye de devam ediyoruz.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında;

Aşağıda takma isimleri geçen şahıslar ile imzalamış olduğumuz kontratımızda yer alan unsurların ihlal edildiğine dair kuşkuya sebebiyet vermeleri ve aksini ispat edememeleri sebebiyle kontratımız tek taraflı olarak feshedilmiştir.

Talent: pankyy, EasterGamersTv

BBL Espor: LEGOO, KERO, logicmanvlr, dilaratoprakci, Cassiex3,

Akademi: KuziGang ERENYAZICI, pelinb

”Haksız Bit Şüphesi” sürecinde bünyemizde bulunan herkesle birinci görüşme tipimizi tamamladık. Üzerindeki kuşkuları şimdi kaldırmamış şahıslardan talep ettiğimiz ispatların tarafımıza sunulması için ikinci cinsimize başlayacağız.

Sürecin sükûnet içerisinde takipçisi olan her takipçimize teşekkür ederiz.

Hürmetlerimizle,

Pekala siz Twitch ile ilgili yaşanan bu durumla ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog