Bethesda, Skyrim Anniversary Edition’ı düzeltmeye çalışıyor

Bethesda, Skyrim Anniversary Edition için çoğun mesai harcıyor. Geçen hafta oyuncuların karşısına çıkan üretim, daha modernize edilmiş haliyle dikkat çekiyor. Şahsen mod yapımcılarının da içinde olduğu yeni sürüm, beklenildiği üzere çıkamadı.

Daima kusurlarla karşılaşılan Skyrim Anniversary Edition, birtakım hayranlar tarafından da oynanabilir değil halinde tanımlandı. Durumun farkında olan Bethesda ise gelişmelerin yapılmakta olduğunu bildirdi.

Skyrim Anniversary Edition için güncelleme yolda

Bilhassa kimi oyuncuların daima donmalar yaşadığının farkında olan stüdyo, tahlil için uğraştıklarını açıkladı. PS4 versiyonunda sıkça görülen depolama yanılgısı da şirketin öncelikleri ortasında yer alıyor. Olağan koşullarda modlu oynayan oyuncuların karşılaşabileceği yanlışları, modsuz oynayan şahısların de deneyimlemesi, oyuncuların da canını sıktı.

Hususla alakalı Discord üzerinden açıklama yapan Bethesda, meselelerin çözüleceğini aktardı. Stüdyo açıklamasında şunlara yer verdi:

Kimi PS4 oyuncularının yaşadığı ‘0kb’ yanlışının yanı sıra ‘siyah ekran’ probleminin da farkındayız. Takım, bunlar için bir düzeltme üzerinde çalışıyor (istediğimizden biraz daha uzun sürüyor) ve bunları mümkün olan en kısa müddette çözmeyi umuyor.

Problemlerin ne vakit giderileceğine dair net bir açıklama gelmezken, Bethesda‘nın bir müddet daha oyuncuları bekletme ihtimali de bulunuyor. Optimizasyon sıkıntılarını bir an evvel gidermek isteyen şirket, modcularla da işbirliği içerisinde. Daha kaliteli bir Skyrim Anniversary Edition sunmak isteyen stüdyonun, meseleleri çözerken de bu bireylerden yardım alacağı öğrenildi.

Birinci olarak 2011 yılında hayatımıza giren Skyrim, 2021 yılı itibariyle 2. kere versiyon değiştiriyor. Daha evvelce Special Edition ile büyük çaplı bir yenilemeye gidilirken, artık de Anniversary Edition bu sorumluluğu üstleniyor. Fakat ortaya çıkan üretimin kusurlu olması ve oyun tecrübesini düşürmesi de can sıkıcı bir gelişme olarak kayıtlara geçti. Skyrim Special Edition sahibi oyunculara fiyatsız sunulan Anniversary Edition, ek olarak almak isteyenlere 249 TL‘den satılmakta. Tam 10 yıl hayatımızda olan üretimin daha yeni versiyonlarını görür müyüz bilinmez. Lakin artık hayranların da Elder Scrolls 6‘yı daha yüksek sesle istediği de bir gerçek.

Sizler Skyrim Anniversary Edition hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog