Battlefield 2042, serinin en makûs puanı alan oyunu oldu!

İçinde bulunduğumuz Kasım ayında oyuncularla buluşan Battlefield 2042, serinin Battlefield Heroes ve Battlefield Play4Free ile birlikte en makûs not ortalamasına sahip imali oldu. Geçtiğimiz periyotta de berbat başlangıçlar yapan seri, piyasaya çıktığı birçok platformda olumsuz yorumlarla karşı karşıya kaldı.

Battlefield 2042, yalnızca PC’de beğenildi

Battlefield 1942 ile başlayan ve Battlefield 2042’ye uzanan tarihi boyunca piyasaya sıkıntılı çıkışlarıyla bilinen seri, bir defa daha epeyce yavaş başladı. Kapalı ve açık beta testleri sırasında oyunculardan olumlu geri dönüşler alan Battlefield 2042, inceleme notlarının yavaş yavaş yerine oturmasıyla hem MetaCritic hem de OpenCritic sitelerinde epeyce vasat ortalamalara sahip oldu.

EA Games ve DICE işbirliği ile bu ay piyasaya sürülen Battlefield 2042’nin not ortalamaları şu an hiç iç açıcı değil. Oyun Metacritic üzerinden en düşük not ortalamasını Xbox Series X|S versiyonlarında aldı. Series X ve S’in 64/100‘lük not ortalamasını 68/100 ile PS5 versiyonu takip ediyor. Oyuncuların üretimi en beğendiği platform ise 71/100‘lük ortalamasıyla PC oldu.

Oyunun OpenCritic notları da pek iç açıcı değil. Metacritic’e nazaran daha şeffaf ve kapsayıcı bir algoritmaya sahip olan sitede, oyunun genel not ortalaması toplamda 104 inceleme üzerinden 66/100. Her ne kadar serinin ana oyunlarından biri olarak görülmese de Battlefield Hardline da emsal bir çıkış yakalamıştı. Sonrasında gelen güncellemelerle durumu biraz da olsa toparlayan imal 71 ve 73 ortasında giden notlara sahipti.

Tüm bunlar göz önüne alınırsa, en azından rakamsal olarak tarihin en berbat Battlefield oyunuyla karşı karşıya olduğumuz söylenebilir. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan DICE cephesi, oyunun her platformunda yaşanan sıkıntılardan haberdar olduklarını ve önümüzdeki günlerde yapılacak güncellemelerle daha uygun bir tecrübe sunacaklarını belirtmişti.

Pekala sizler Battlefield 2042’nin problemli çıkışı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog