Battlefield 2042 oyuncuları XP çiftliklerinden çıkmıyor

Battlefield 2042, ön sipariş verenler için dün erişime açıldı. Tam çıkış tarihi ise 19 Kasım olarak belirtildi. Battlefield 2042’nin yeni oyun modları yer alıyor PORTAL bunlardan birisi. PORTAL modu Battlefield 2042’ye oyuncuların yeni oyun modları yapmasını sağlayan bir arayüze sahip. Dilediğiniz oyun modunu PORTAL aracılığıyla yapabiliyorsunuz. Kimi oyuncular bunu XP kasmak için yapmayı akıl etti.

Battlefield 2042 XP sunucuları botlar ve oyuncuları karşı karşıya getiriyor

XP kasmak için geliştirilen oyun modlarında bir avuç oyuncu büyük bir düşman kuvvetine karşı oynamak zorunda. Bunlar botlar olsa da durumlar bazen değişebiliyor. Örneğin 5 oyuncu 64 kişilik düşman botlara karşı gayret edebiliyor. Oyuncular süratli XP kassın diye botlara ya bıçak ya da tabanca veriliyor. Bu sunucular birden fazla vakit dolu oluyor ancak sunucuya girmek isteyen oyuncular bot kadrosuna da atılabiliyor. Bu durumda bot ekibine düşen oyuncu dezavantajlı pozisyonda oluyor.

XP çiftlikleri olarak isimlendirilen bu oyun modunun ne kadar tesirli olduğu tartışılır. Zira geliştirici DICE, XP çiftliklerinin aktifliğini sarsacak bir güncelleme yayınladığını belirtti. Tekrar de bu sunucular oyuncuların gözdesi durumunda. PORTAL ile birlikte bu üslup oyun modları yapılabileceği geliştirici takım tarafından oyun çıkmadan evvel doğrulanmıştı. Tekrar de DICE’ın bu cins tedbir alması kendisiyle çelişmesine neden oldu.

DICE daha evvel PORTAL’ı tanıtırken yapılan oyun modlarında (belli bir hudut olmak kaydıyla) XP ayarlaması yapılabileceğini belirtmişti. BattlefieldComm attığı yeni bir Tweet ile değişikliklerini duyurdu. Artık Battlefield PORTAL’daki rastgele bir mod XP düzenlemesi içermeyecek. Oyuncular geliştirdikleri oyun modlarında kolay yoldan XP kasmaya yarayacak ayarlar yapamayacak.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog