Battlefield 2042 çıkışıyla çelişki yarattı!

Battlefield 2042 geçtiğimiz hafta oyuncularla buluştu. EA ve DICE‘ın geliştirdiği üretim, beta sürecinden bu yana dertli bir devir yaşamaktaydı. O denli ki oyunun tam versiyonu dahi, çıkış sonrası kendine gelebilmiş değil ne yazık ki.

Başarısız ve güçlü çıkışın akabinde Battlefield 2042 için oyuncuların da başı karışık diyebiliriz. Çünkü oyun, geri dönüşlerde çoğunlukla negatif oylar almasına karşın, bir yandan da en çok etkin oyuncuya sahip üretimler ortasında yer alıyor.

Battlefield 2042 oyları berbat lakin etkinlik yüksek

Steam üzerindeki bilgilere nazaran yorumlanan üretim, oyuncuların beğenisini kazanamamışa benziyor. Sıkıntılı bir çıkış yapan ve bazılarına nazaran yılın hayal kırıklıklarından olan Battlefield 2042, aldığı geri dönüşlerde de bunu net bir formda gösteriyor. Oyun için yapılan Steam değerlendirmeleri, an itibariyle “çoğunlukla olumsuz” formunda bizleri karşılıyor.

Steam250 isimli internet sitesindeki bilgilere nazaran oyun, Steam tarihinde en çok makus oy alan 10. üretim olmayı başardı. Oyuncular tarafından gelen 47 bin 344 incelemenin tam 35 bin 074‘ü negatif olarak dikkat çekiyor. Bu da kabaca, oyunu deneyimleyen şahısların yüzde 75‘inin şad olmadığını gösteriyor.

Her ne kadar olumsuz tenkitler alsa da, Battlefield 2042, oynanmaya da devam ediyor. Anlık oyuncu grafiğini gösteren SteamDB‘ye nazaran oyun, en çok etkinliğin olduğu 13. imal. Anlık oyuncu sayısında 100 bin barajını geçen EA, durumdan şad üzere gözüküyor. Ayrıyeten oyunu son 24 saatte ise 65 bin 972 kişi oynamış.

Güncellemeler ile meseleleri çözmeyi planlayan EA, tıpkı öteki firmalar üzere sabır istedi. Şirket oyunun düzeleceğinden emin. Bununla birlikte kimi oyuncular Battlefield 2042‘yi eFootball 2022 ile dahi kıyasladı. Uzun vakittir bu usul düşünceli bir oyunla piyasaya girmeyen EA ve DICE‘ın bir süre daha başı ağrıyacak üzere gözüküyor. Bilhassa kimi oyuncular, birkaç yeniliğin çıkarıldığını düşünmekte. Bakalım oyun ne kadar düzelecek. Bekleyip göreceğiz.

Sizler Battlefield 2042‘yi nasıl buldunuz? Sizce oyun toparlamayı başaracak mı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog