Alışveriş tutkunlarına Twitter’dan yeni özellik!

Son devirde toplumsal medya, birçok kişi için artık büyük paralar kazanılabilecekleri meslek halini aldı. Kullanıcılar reklamlarından, büyük firma ve şirketler ise eserlerinin tanıtım ve satışından önemli gelir elde ediyorlar. Birden fazla uygulama e-ticaret kesimine değer verirken Twitter, öbür mecralara nazaran bu hususta geri planda duruyordu.

Twitter, uzun yıllar para kazanma maksadı gütmeyen içerik üreticilerinin, çoğunlukla cümbüş emelli yazdığı tweet’lerle popülerliğini üst düzeylerde tutuyordu. Şirket, son periyotta iş siyasetinde değişikliklere giderek kullanıcıların para kazanabileceği bir alan yaratmaya çalışıyor.

Twitter canlı yayınlarında artık alışveriş yapılabilecek

Son periyotta yaptığı yeniliklerde isminden kelam ettiren Twitter, yeni bir uygulamayı hayata sokuyor. Artık kullanıcılar, bir yayını izlerken birebir anda alışveriş yapabilecekler. Yeni canlı yayın alışveriş özelliği 28 Kasım’da Walmart‘ın Jason Derulo ile Siber Hafta temalı bir canlı yayına mesken sahipliği yapmasıyla tanıtılacak.

Twitter yeni özelliğini duyurduğu açıklamasında şu cümlelere yer verdi;

Twitter’da canlı yayın, işletmelerin hayranlarıyla etkileşim kurmasına imkan sağlıyor. Bu tecrübeye alışveriş yapma imkanı eklemek, alıcı kitleleri çekmenin ve onlarla etkileşim kurmanın önünü açıyor.

Twitter, bu alanda her ne kadar başka toplumsal medya mecralarının gerisinde kalmış olsa da yaptığı ve yapmak istediği yeniliklerle atağa geçmiş durumda. Son olarak Alışveriş Yöneticisi isimli bir özelliği üzerinde çalışmalar yürütüyor. Ayrıyeten birinci olarak Temmuz ayında duyurulan Mağaza Modülü‘nün kullanım alanını genişletmek istiyor.

Mağaza Modülü, birinci olarak Twitter’daki alışveriş potansiyelini test etmek hedefiyle kullanıma sunulmuştu. Yalnızca işletmelerin kullanabileceği özellik, profil hesaplarının bu özelliği aktifleştirmesiyle kullanıma açılıyor. Böylelikle Twitter profillerinde biyografinin altındaki alanda eserler sergilenebiliyor.

Twitter, bu alandaki yenilikleri yalnızca bunlarla hudutlu kalmadı. Şirket, geçtiğimiz ay bağış yoluyla gelir elde etmeyi sağlayan Harika Takip özelliğini kullanıma sunmuştu. Ayrıyeten, Bahşiş Kutusu özelliği de hali hazırda kullanımda olan bir öteki özellik. Bitcoin dünyasını da unutmayan Twitter, tekrar geçtiğimiz ay birinci başta sadece IOS aygıtlarda kullanıma sunduğu Bitcoin ile bahşiş verme özelliğini Android aygıtlara getirerek kullanım alanını genişletmişti.

Twitter’ın son devirdeki bu ataklarını nasıl yorumluyorsunuz? Twitter bu türlü yaparak popülerliğini arttırır mı yoksa eski tadını geride mi bırakır? Lütfen niyetlerinizi bizimle paylaşınız.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog