Age of Empires 4 anlık oyuncu sayısıyla şaşırttı!

Relic tarafından piyasaya çıkan Age of Empires 4 (AoE 4), anlık oyuncu sayısıyla şaşırtıyor. İmal tıpkı vakitte şu anda Steam en çok satanalar listesinin en üst sıralarında yer alıyor. Bu noktada Phasmophobia ve New World üzere oyunların önüne geçmiş durumda.

Age of Empires 4, anlık oyuncu sayısında SteamDB bilgilerine nazaran en yüksek 73.928 sayısına ulaştı. Bu da imali Garry’s Mod, Vermintide 2 ve XCOM: Enemy Unknown‘dan daha yüksek bir oyuncu sayısına taşıyor. Mevcut bilgi PC platformunda Game Pass kullanıcılarını da saymıyor.

Age of Empires 4, ikinci oyunun önüne geçti

AoE 4 için üstte belirtilen anlık oyuncu sayısı, dokuz ay evvel çıkan Age of Empires 2: Definitive Edition’ın da hayli önünde. Bu üretim o vakitler anlık 38.725 kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştı. Age of Empires 3: Definitive Edition ise 13 ay evvel 20.146 oyuncu sayısına erişmişti.

Game Pass mevcut bilgilerin dışında kalıyor

Üretimin Steam dataları tüm oyuncu sayılarını yansıtmıyor. Zira işin içine bir de Game Pass hizmeti girdiğinde işler değişiyor. Orayı da hesaba kattığımızda oyuncu sayısının bundan daha yüksek olduğunu öngörebiliyoruz. Oyunun çıktığı üzere Game Pass’e düşmesi de buna tesir eden durumlardan bir tanesi.

Sizler Age of Empires 4‘ün hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog