ABD resmi UFO ünitesini kuruyor!

ABD UFO ünitesi kurarak, insanlık tarihinde bir birincisi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Son devirlerde artan tanımlanamayan cisimler, halk nezdinde soru işaretlerini arttırmıştı. Geçtiğimiz aylarda birkaç imgeyi basına vererek bu durumdan dünyayı haberdar eden ABD, birinci resmi adımları atıyor.

Birinci gelen bilgilere nazaran Savunma Bakanlığı UFO‘lar ile ilgilenecek resmi ünite birim kuracak. Kurulan departman, tanımlanamayan cisimleri ve araçları direkt takip edecek.

ABD Donanmasına UFO ünitesi ekleniyor

Hükumete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran yeni kurulacak olan departman, ABD Donanması’na direkt bağlı olacak. Savunma Bakanlığı tarafından kurulacak olan kısmın ismi de hazır. ABD UFO ünitesini, Tanımlanamayan Hava Olayları Misyon Gücü olarak isimlendiriyor.

Vazife tarifi da aşikâr olan Tanımlanamayan Hava Olayları Misyon Gücü, yapılan açıklamalara nazaran şu yetkilere sahip olacak:

Özel Kullanım Hava Sahası’ndaki objelerini tespit etmek, tanımlamak ve ilişkilendirmek, ayrıyeten uçuş güvenliği ve ulusal güvenliğe yönelik rastgele bir alakalı tehdidi kıymetlendirmek ve azaltmak için Savunma Bakanlığı ve daha geniş ABD hükümeti ortasındaki eforları senkronize edecek.

Yani ABD cephesi, yeni ünitesi ile birlikte Savunma Bakanlığı’nı bu çeşit olayların dışında tutmayı planlıyor. Bakanlık için direkt yetki vermekten kaçınan hükumet, misyon dağılımı gerçekleştirerek bir nevi mümkün temasları hiyerarşi altına almak istiyor.

2004 ile 2021 ortasında toplamda 144 tanımlanamayan cisim raporu alan ABD, Tanımlanamayan Hava Olayları Vazife Gücü ile de bu raporları ayrıntılıca inceleyebilecek. Departman, ihbarları, raporları ve mutlaklığı olmayan bilgileri direkt inceleyecek ve gerektiğinde Savunma Bakanlığı’na elde ettiklerini arz edecek.

Halka açıklama yapıp yapmayacağı bilinmeyen Tanımlanamayan Hava Olayları Misyon Gücü, dünya tarihinde de yeni rekabetlerin kapısını açabilir. Öteki ülkelerin ABD cephesinden gelen bu adımlara cevap vermesi kuvvetle mümkün. Görünüşe nazaran insanlığın uzay ile olan macerasında yeni bir periyot başlayacak üzere duruyor. Bakalım ABD yeni ünitesi ile beklediği çalışmaları elde edebilecek mi bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler ABD‘nin UFO atılımını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce Savunma Bakanlığı‘nın amacı ne? Görüşlerinizi ve teorilerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog