Twitter’da iki alanda önder kaybı!

Twitter şirketinin yeni CEO‘su iki üst seviye yöneticiyi vazifeden alarak şirketi tekrar organize etmeye başladı. Bir evrak Twitter’ın artan hesap verebilirliği, suratı ve operasyonel verimliliği artırmak emeliyle kişisel başkanlar altında tüketici, gelir ve temel teknoloji kısımlarını tekrar yapılandırdığını ortaya koydu. Kavyon Beykpour, Bruce Falck ve Nick Caldwell bu üç kısmın idaresinden sorumlu oldu.

Twitter’daki değişim sürüyor. Bu değişimin bir kesimi olarak şirketin mühendislik başkanı Michael Montano ve tasarım ve araştırma önderi Dantley Davis yıl sonunda misyondan ayrılıyor.

Twitter bünyesinde ikinci sarsıntı yaşandı

Davis’in Eylül ayında yayınlanan Fast Company profili, onu Twitter halka açıldığından beri CEO’ya rapor veren birinci siyahi yönetici olarak tanımladı. The New York Times‘a nazaran, sakinliği düzeltmek gayesiyle şirket kültüründe büyük değişiklikler için 2019‘da şirkete dahil oldu.

Twitter‘ın tüketici eserleri lideri Beykpour, mevzuyla alakalı açıklama yaptı. Bu noktada, “Dantley’in bu şirkete katılması, sahip olduğumuza inandığım en kıymetli dönüm noktalarından birisi.” dedi. Bu sarsıntı, mevcut haftadaki şirketteki ikinci büyük değişiklik oldu. Bundan evvel de Twitter kurucusu Jack Dorsey, şirketten ayrıldığını duyurmuştu. Akabinde şirketin başına CTO Parag Agrawal geçti.

Twitter, tekrar yapılanmanın şirketin karar verme sürecini hızlandırmayı amaçladığını açıkladı. Laura Alexander verdiği bir demeçte, “Parag, operasyonel mükemmelliğe ve Twitter’ı amaçlarına ulaşacak biçimde kurmaya odaklanıyor.” yorumunda bulundu.

Parag Agrawal, şirketin yıllık gelirini iki katına çıkarmayı hedefledi

Parag Agrawal, şirketin bu yılın başlarında 2023‘ün sonuna kadar 315 milyon dolar kazanılabilir günlük etkin kullanıcıya sahip olmayı hedeflediklerini belirtti. Buna ek olarak şirketin yıllık gelirini en az iki katına çıkarmayı vadetti. Artık ise Twitter’ın agresif iç gayelerini karşılamakla görevlendirildi.

Sizler Twitter’ın son zamanlardaki olayları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paravan Blog